Augmented World Expo 2015

 

Önümüzdeki günlerde, 2015 AWE (Augmented World Expo / Arttırılmış Dünya Sergisi) arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik endüstrisinde iz bırakan 200'den fazla şirkete ev sahipliği yapacak.

Oculus gibi başarılı girişimlerle büyük bir atılım yapan sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri endüstriyel anlamda hızla büyüyor! Özellikle son bir iki yıllık süreçte sektör büyük ve hızlı bir dönüşüm göstererek iyice elle tutulur, gözle görülür bir yapıya büründü. Bu sebeple de bu endüstriyle ilgili yapılan etkinlikler giderek daha da önemli ve ilgi çekici bir hale geliyor.

AWE yaklaşık 6 yıldır bu etkinlikler konusunda başı çekiyor. Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan AugmentedReality.org tarafından organize edilen bu etkinliğin amacı: eğlence ve marka angajmanından, girişim ve endüstriyele, şehir ve mimariden, eğitim ve askeri tatbikatlara, otomotiv ve navigasyondan, devlet ve ticarete kadar iş dünyasının ve hayatın içinde var olan en iyi arttırılmış gerçeklik uygulamalarını bir araya toplayabilmek. Bu sene Kaliforniya'daki Santa Clara kongre merkezinde yapılacak olan etkinlik, VR ve AR firmalarını bu arenadaki ürünlerini gösterebilecekleri bir açık büfe görünümünde olacak. 8-10 Haziran'da yapılacak Girişim, Tasarım, Geliştirme ve İnşa'yı içeren dört ana konu üzerine yoğunlaşacak sunum ve panelleri kapsayacak etkinlikte, endüstrinin büyük oyuncularından Google ve Qualcomm'dan, AltspaceVR ve JauntVR gibi yeni oyunculara kadar 200'ü aşkın konuşmacı hazır bulunacak. Bunun endüstri odaklı bir etkinlik olduğunu düşünürsek, beklendiği üzere ilginin tamamen piyasadaki en iyi teknolojiler ve edinilen bilgilerin paylaşımı üzerinde olacağını söyleyebiliriz.