VR Gözlük ile Kaynak Ustası Eğitimi

VR (Sanal Gerçeklik) gözlük ve araçlarının kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Bu teknolojiyi kullananlardan biri de kaynak cihazları ve parçaları üreten Fronius firması.

Fronius firması geliştirdiği özel VR (Sanal gerçeklik) sistemiyle kaynak ustalarının eğitimini kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. Özellikle sanal kaynak işlemi ile eğitim alan personel kısa zamanda usta birer kaynakçı haline geliyor. "Sanal Eğitici" denen ve kullanıcıya ne yapması gerektiğini, hangi hızla, ne kadar uzaktan kaynak yapması gerektiği gibi bilgileri  fısıldayan VR cihaz sayesinde, eğitimi alan kişiler kısa zamanda ustalaşarak iyi birer kaynakçı oluyorlar.

Yaptığı sanal kaynağın ardından ekranda başarı durumunu ve detayları gören eğitim personeli, ustalaşabilmek için gerekli paylaşımları diğer arkadaşları ile yapıyor. Böylece zaman ve malzeme kaybı olmadan VR sistemle eğitimi tamamlayarak görev alacakları fabrikalara yol alıyorlar. 

.

Sistemle ilgili videoya : youtu.be/a0fshoeX6-4

Konuyla ilgili detaylı bilgiye : www.fronius.com/cps/rde/xchg/SID-178AD939-F0D36C54/fronius_international/hs.xsl/79_15490_ENG_HTML.htm

adreslerinden ulaşabilirsiniz.